W tym roku już po raz 9 pod koniec maja, mieszkańcy Krakowa obchodzą Święto Rodziny Krakowskiej. Od pierwszej edycji Centrum Kultury Podgórza czynnie uczestniczy w organizacji tego wyjątkowego święta, przygotowując występy artystyczne dzieci, warsztaty dla najmłodszych, gry i konkursy rodzinne. Tegoroczna edycja z powodu pandemii będzie wyjątkowa – nie spotkamy się na wspólnym pikniku w Parku im. Henryka Jordana jak w latach ubiegłych. Zamiast tego krakowskie rodziny zostaną zaproszone bezpośrednio do miejskich instytucji i partnerów zaangażowanych w Święto Rodziny.

Atrakcje dla najmłodszych

Wśród zaplanowanych przez Centrum Kultury Podgórza aktywności znalazły się sprawdzający umiejętności matematyczne konkurs objęty patronatem znanej podgórskiej superbohaterki Czarnej Damy oraz test z łamania tajnych szyfrów, kodów i rozwiązywania zagadek, którego patronem został sam Mistrz Twardowski. Dla rodzin biorących udział w konkursach Centrum Kultury Podgórza przygotowało atrakcyjne nagrody. Podczas  Święta Rodziny Krakowskiej dzieci wraz z rodzicami będą mogły obejrzeć przedstawienie „Bajka o Superbohaterach” przygotowane przez Teatr Otwarty TO, a także wysłuchać historii i legend o znanych podgórskich postaciach.

Rodzinne Strefy Supermocy

Dla odwiedzających Święto Rodziny Krakowskiej przygotowane zostały także specjalnie strefy animacyjne. Pierwsza z nich nawiązuje do bajkowych superbohaterów i tu najmłodsi będą mogli wziąć udział w zabawach opartych na przygodach znanych z filmów animowanych. W Strefie Mocy Podgórskich uczestnicy wezmą udział w grach fabularnych, dzięki którym lepiej poznają dzielnicę i jej historię. Ostatnia Strefa Zielonych Mocy skierowana jest do najmłodszych entuzjastów przyrody, którzy zostaną zachęceni do tworzenia kompozycji kwiatowych i wsłuchania się w odgłosy podgórskiej fauny.

Szczególne zasady bezpieczeństwa

Ze względu na wytyczne sanitarne związane z pandemią COVID-19  liczba uczestników Święta Rodziny Krakowskiej będzie ograniczona tak, by umożliwić uczestnikom zachowanie wymaganego dystansu społecznego. Wszystkie osoby przebywające na terenie wydarzenia będą zobligowane do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny.

Program:

22 maja (sobota), godz. 11.00-16.00, Planty im. Floriana Nowackiego przy Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13)

Strefy Rodzinnych  Supermocy:

- W sieci Spidermana
- Kraina Lodu
- Latający dywan

- „Spacer po Parku Bednarskiego "
- „Podgórskie Klasy"
- „Barką po Wiśle"

- tworzenie  kompozycji w doniczkach
- loteryjka "Czy znasz miejskie zwierzęta i rośliny"
- „Co piszczy w trawie" - odgłosy przyrody

Plakaty

plakat

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.