Po wielu miesiącach zdalnego nauczania przerwa zimowa w Krakowie to okazja do wspaniałej zabawy i wzięcia udziału w różnorodnych aktywnościach. Jak co roku Gmina Miejska Kraków wraz z Partnerami Programu KKR 3+ przygotowała ofertę darmowych aktywności skierowaną do rodzin uczestniczących w programie. Dzieci i rodzice zostaną zachęceni do odejścia od komputerów i skorzystania z okazji do spędzania wspólnie czasu na świeżym powietrzu z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Wśród propozycji przygotowanych w ramach akcji „Zima z Krakowską Kartą Rodzinną 3+” znalazły się m.in. gry rodzinne w niecodziennej spacerowo-internetowej formie przygotowane przez Centrum Kultury Podgórza – Siedzibę Główną oraz Klub Aleksandry.

.ferie kkr3+

Poznaj Podgórska Architekturę

Na pierwszą rodzinną grę spacerową zapraszamy do ścisłego centrum Podgórza. Tu w okolicach Rynku Podgórskiego znajdują się często zapomniane wyjątkowe detale architektoniczne kryjące się na fasadach kamienic. Uczestnicy gry otrzymają wskazówki pozwalające odnaleźć herb Wolnego, Królewskiego Miasta Podgórza, płaskorzeźbę lwa, sowę, niezwykłego jelenia i wiele innych wyjątkowych elementów pojawiających się na podgórskich kamienicach. Po odwiedzeniu wszystkich punktów gry i rozwiązaniu zagadek, zadaniem uczestników będzie nagranie własnego filmowego przewodnika po zabytkowej części dzielnicy. Udział w grze zatytułowanej „Tajemniczy jeleń i inne sekrety podgórskiej architektury” będzie możliwy od 8 do 11 stycznia, a zgłoszenia są przyjmowane mailowo (do 8.01), pod adresem: edukacja@ckpodgorza.pl. Przy zgłoszeniu trzeba podać m.in. nazwę swojej drużyny oraz liczbę jej członków. Drużyny, które rozwiążą wszystkie zagadki i przygotują najlepszy filmowy przewodnik otrzymają atrakcyjne nagrody!

Śledztwo w toku!

Tematem drugiej gry „Detektyw Zagadka w poszukiwaniu gagatka” będzie tajemnicze dochodzenie detektywistyczne. Uczestnicy wcielą się w pomocników Detektywa Zagadki i razem z nim spróbują rozwiązać sprawę pewnego przestępstwa. Gra pozwoli na rodzinny spacer po najciekawszych miejscach Bieżanowa i Prokocimia, a także będzie okazją do wytężenia wyobraźni, sprawdzenia spostrzegawczości i umiejętności kojarzenia faktów. Aby wziąć udział w grze należy przesłać zgłoszenie (do 8.01) na adres: aleksandry@ckpodgorza.pl, zawierające nazwę drużyny oraz liczbę jej członków. W odpowiedzi drużyna otrzyma wskazówki pozwalające odnaleźć w terenie punkty kontrolne oraz zadania do rozwiązania. Dochodzenie Detektywa Zagadki będzie trwało od 11 do 14 stycznia. Drużyny, którym uda się odkryć tajemnice i stworzyć najpiękniejsze ilustracje przedstawiające swoje zmagania otrzymają nagrody.

Szczegółowe informacje i zapisy

Udział w obu grach organizowanych przez Centrum Kultury Podgórza w ramach akcji „Zima z KKR 3+” jest bezpłatny. Szczegółowe informacje o przebiegu gier i zasadach znajdują się w regulaminach. Drużyny, które chcą otrzymać wydrukowane materiały niezbędne do uczestnictwa w grze mogą zgłaszać się do Punktu Informacyjnego Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13, parter) oraz do Klubu Aleksandry (ul. Aleksandry 1) po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym lub mailowym.

Plakaty

plakatplakat

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.