Centrum Kultury Podgórza zapoczątkowało cykl wydarzeń Gala Wielokulturowe Podgórze, w ramach którego zaprasza uczestników w odległe regiony świata, prezentując różnorodne zwyczaje, tradycje i sztukę. Z radością zapraszamy na kolejne wydarzenie cyklu – wyjątkowy wieczór muzyki kubańskiej. Mam nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu mieszkańcy Krakowa, będą mogli lepiej poznać kubańską kulturę
zaprasza Anna Grabowska, Dyrektor Centrum Kultury Podgórza.
W sobotę (20.11) Centrum Sztuki Współczesnej Solvay wypełnią kubańskie, taneczne rytmy. Wieczór rozpocznie spotkanie autorskie z Beatą Radecką zatytułowane „Prawdziwa Kuba: wielokulturowa i tolerancyjna”. Podróżniczka, dziennikarka i historyk sztuki opowie o realiach życia na Kubie, a także zaprezentuje zdjęcia ze swoich podróży. Następnie zaprezentowane zostaną tradycyjne kubańskie tańce, a uczestnicy wydarzenia zaproszeni zostaną do wspólnej zabawy w rytm muzyki. Zwieńczeniem Fiesta Cubana będzie koncert w wykonaniu pochodzącej z Hawany artystki Mili Moreny, która wraz z zespołem FORTET zaprezentuje najpiękniejsze utwory wywodzące się z kubańskiej tradycji muzycznej.

Wielokulturowość w Podgórzu

Gala Wielokulturowe Podgórze, w ramach której odbywa się Fiesta Cubana, jest zwieńczeniem wielomiesięcznej kampanii na rzecz promocji wielokulturowości na terenie Podgórza. Przez ostatnie lata Centrum Kultury Podgórza gościło wielu zagranicznych artystów, a na terenie Podgórza odbyły się liczne wydarzenia prezentujące lokalne tradycje, zwyczaje i różnorodność kulturalną. Zaproszeni goście mogli również poznać kulturę polską i zwiedzić najpiękniejsze zabytki Krakowa. Centrum Kultury Podgórza prowadzi aktywne działania z zakresu współpracy międzynarodowej i wspólnie z partnerami z całego świata realizuje wydarzenia kulturalno-edukacyjne.

Szczególne zasady bezpieczeństwa

Ze względu na wytyczne sanitarne związane z pandemią COVID-19 ilość dostępnych miejsc dla publiczności będzie ograniczona tak, by umożliwić zachowanie wymaganego dystansu społecznego. Wszystkie osoby biorące udział w wydarzeniu będą zobligowane do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny.

Bilety na Galę Wielokulturowe Podgórze – Fiesta Cubana, w cenie: 30 zł – normalne/20 zł - ulgowe/15 zł – dla posiadaczy kart lojalnościowych, są do nabycia w Punkcie Informacyjnym Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) w godzinach otwarcia (poniedziałek-piątek, godz. 9.00-20.00), we wszystkich filiach Centrum Kultury Podgórza, za pośrednictwem serwisu sprzedaży biletów on-line BILETYNA.PL oraz w dniu wydarzenia.

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.