Centrum Kultury Podgórza od lat prowadzi aktywne działania w ramach współpracy międzynarodowej i wspólnie z partnerami z całej Europy realizuje różnorodne wydarzenia  kulturalno-edukacyjne. Dlatego z radością zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Gali Wielokulturowe Podgórze – wyjątkowy koncert muzyki Angelo Wangelisa poświęcony zmarłemu niedawno wielkiemu kompozytorowi Mikisowi Theodorakisowi. Mam nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu mieszkańcy Krakowa, będą mogli lepiej poznać kulturę i tradycję Grecji” 
– zaprasza Anna Grabowska, Dyrektor Centrum Kultury Podgórza.
W sobotę (9.10) Centrum Sztuki Współczesnej Solvay wypełni klasyczny grecki taniec, śpiew i muzyka wykonywana na żywo. Wszystko to za sprawą Angelo Wangelisa – wirtuoza klasycznego instrumentu strunowego greckiego buzuki, którego brzemieniem jest zafascynowany od czasu gdy ukończył 10 lat. Angelo wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami występuje na scenach całej Europy promując kulturę i tradycję grecką, a także zapraszając do wspólnego świętowania w rodzinnej atmosferze. Artysta wykonuje utwory znanych greckich kompozytorów m.in.: Mikisa Theodorakisa, Manosa Hadzidakisa, Markosa Vamvakarisa, Vassilisa Tsitsanisa czy Dimitrisa Mitropanosa. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć zarówno klasyczne solo Buzuki, zobaczyć taniec Syrtaki, jak i zatańczyć.

Wielokulturowość w Podgórzu

Gala Wielokulturowe Podgórze, w ramach której odbywa się koncert muzyki greckiej Angelo Wangelisa, jest zwieńczeniem wielomiesięcznej kampanii na rzecz promocji wielokulturowości na terenie Podgórza. Przez ostatnie lata Centrum Kultury Podgórza gościło wielu zagranicznych artystów, a na terenie Podgórza odbyły się liczne wydarzenia prezentujące lokalne tradycje, zwyczaje i różnorodność kulturalną. Zaproszeni goście mogli również poznać kulturę polską i zwiedzić najpiękniejsze zabytki Krakowa. Centrum Kultury Podgórza prowadzi aktywne działania z zakresu współpracy międzynarodowej i wspólnie z partnerami z całego świata realizuje wydarzenia kulturalno-edukacyjne.

Szczególne zasady bezpieczeństwa

Ze względu na wytyczne sanitarne związane z pandemią COVID-19 ilość dostępnych miejsc dla publiczności będzie ograniczona tak, by umożliwić zachowanie wymaganego dystansu społecznego. Wszystkie osoby biorące udział w wydarzeniu będą zobligowane do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny.

Bilety na Galę Wielokulturowe Podgórze – Koncert muzyki greckiej Angelo Wangelisa, w cenie: 30 zł/20 zł − są do nabycia w Punkcie Informacyjnym Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) w godzinach otwarcia (poniedziałek – piątek, godz. 9.00-20.00), we wszystkich filiach Centrum Kultury Podgórza, za pośrednictwem serwisu sprzedaży biletów on-line oraz w dniu wydarzenia.

Szczegółowe informacje są dostępne na: ckpodgorza.pl.

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.