Wszystkim Uczestnikom konkursu dziękujemy za zainteresowanie konkursem, wzięcie w nim udziału i zaangażowanie w sprawy lokalne dotyczące Dzielnicy X Swoszowice. Wyrażamy nadzieję, że nazwa nowej filii CKP „Klub Swoszowice” będzie przyjęta przez społeczność lokalną z zadowoleniem i będzie w przyszłości kojarzona z interesującymi i powszechnie dostępnymi działaniami z zakresu kultury i edukacji kulturalnej, na które już serdecznie zapraszam.

Nowe miejsce na kulturalnej mapie Krakowa

Powstająca na terenie Dzielnicy X Swoszowice filia CKP zlokalizowana będzie, w przechodzącym obecnie kompleksową przebudowę, budynku dworca kolejowego Kraków-Swoszowice (przy ul. Kolejarzy). Prace na terenie dworca są częścią Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023,a ich zakończenie i udostępnienie dworca mieszkańcom i podróżnym przez inwestora - PKP S.A., planowane jest na I kwartał 2022 roku. Do dyspozycji nowego Klubu Centrum Kultury Podgórza oddana zostanie część budynku o łącznej powierzchni 200 m2. Wśród pomieszczeń przeznaczonych na działalność kulturalno-edukacyjną, znajdą się sala muzyczna przygotowana do nauki śpiewu oraz gry na instrumentach, pracownia plastyczna, a także sala wielofunkcyjna, która w zależności od potrzeb będzie mogła pełnić funkcję sali widowiskowej albo trzech sal zajęciowych.

Szeroka oferta zajęć kulturalnych

Nowa filia Centrum Kultury Podgórza będzie uzupełnieniem oferty kulturalnej Dzielnicy X, a także miejscem spotkań mieszkańców. W obiekcie prowadzone będą liczne zajęcia i warsztaty skierowane do dzieci, młodzieży, dorosłych, a także seniorów. Najmłodsi odbiorcy kultury będą mogli skorzystać z zajęć muzycznych, sensorycznych i ogólnorozwojowych realizowanych w ramach Klubu Rodzica (cyklicznych zajęć dla rodziców z dziećmi w wieku do lat 3), Klubu Przedszkolaka (zajęć dla dzieci w wieku 2,5–4 lat), zajęć plastycznych, baletowych oraz przyrodniczych. Dla starszych dzieci oraz młodzieży przygotowane zostały między innymi warsztaty wokalne, kursy rysunku, zajęcia z baletu, tańca nowoczesnego, a także lekcje języków obcych i gry na instrumentach. Dorośli i seniorzy będą mogli skorzystać z szerokiego wachlarza zajęć rekreacyjnych, warsztatów artystycznych i rękodzieła. Będziemy także na bieżąco reagować na potrzeby lokalnej społeczności. W ofercie dla dorosłych znajdą się również zajęcia językowe, gry na instrumentach i warsztaty tańca towarzyskiego, a osoby w wieku 60+ zostaną zaproszone na cykl zajęć i spotkań kulturalno-edukacyjnych realizowanych w ramach Klubu Seniora. Klub zlokalizowany na dworcu w Swoszowicach będzie również oferował wydarzenia kulturalne, takie jak kameralne koncerty, spotkania i wykłady, spektakle teatralne, kiermasze rękodzieła oraz wystawy.

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.