Na pierwszy miesiąc wakacji siedziba główna Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) przygotowała atrakcyjne cykle zajęciowe, podczas których dzieci odwiedzą wyjątkowe miejsca, wezmą udział w warsztatach i spędzą radosny czas w towarzystwie rówieśników. Są to propozycje zajęć edukacyjnych i naukowych, wycieczek, aktywności rekreacyjnych przygotowane specjalnie dla dzieci z klas I-VI. Aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort uczestników Wakacyjnego Klubu Juniora i Letnich Zajęć Edukacyjnych zajęcia będą odbywać się z podziałem na niewielkie 12 osobowe grupy. Grypa młodych artystów, którzy będą uczestniczyć w zajęciach Letniej Akademii Plastycznej będzie liczyła maksymalnie 8 osób.

Wakacyjny Klub Juniora

Jak co roku w czasie wakacji członkowie Klubu Juniora zostaną zaproszeni w poniedziałki, środy i piątki na atrakcyjne zajęcia przedpołudniowe. Uczestnicy zajęć wezmą udział w warsztatach, animacjach i grach zorganizowanych specjalnie dla nich w Parku Bednarskiego oraz wycieczkach do ciekawych miejsc w Krakowie. Będzie to okazja do spędzenia aktywnie czasu, a także lepszego poznania lokalnych historii i legend. Piątkowy program wypełnią wycieczki autokarowe, podczas których uczestnicy Wakacyjnego Klubu Juniora wybiorą się między innymi do Jaskini Łokietka w Ojcowie, na Zamek w Pieskowej Skale, na Ranczo Artemidy oraz do centrum rozrywki Bajka Pana Kleksa w Katowicach.

Zajęcia w ramach Wakacyjnego Klubu Juniora będą organizowane od 5 do 30 lipca br. – w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 10.00-14.00 (w dni wycieczek dłużej). Regularna wysokość opłaty za udział w klubowych aktywnościach wynosi 30 zł za dzień (poniedziałek, środa) lub 40 zł za dzień (piątek). Cena promocyjna – dla posiadaczy Karty Juniora (karta lojalnościowa Centrum Kultury Podgórza dla najmłodszych) – 15 zł za dzień (poniedziałek, środa), 20 zł za dzień (piątek). Kartę Juniora, w cenie 10 zł (z terminem obowiązywania na dany rok kulturalny) można kupić w Punkcie Informacyjnym CKP (ul. Sokolska 13, parter).

Organizacja Wakacyjnego Klubu Juniora została dofinansowana ze środków Rady Dzielnicy XIII Podgórze. Szczegółowe informacje na temat programu znajdą Państwo [TUTAJ]

warsztaty sportów nietypowych
warsztaty sportów nietypowych
warsztaty sportów nietypowych
warsztaty sportów nietypowych
warsztaty sportów nietypowych
warsztaty sportów nietypowych

Wakacyjny Klub Juniora 2020

1 /

Letnie Zajęcia Edukacyjne

Naprzemiennie z aktywnościami w ramach Wakacyjnego Klubu Juniora zorganizowane zostaną bloki warsztatowe wypełnione twórczą pracą, poznawaniem tajemnic nauki oraz ruchem na świeżym powietrzu. We wszystkie wtorki i czwartki lipca na uczniów klas I-VI czekają zajęcia przygotowane w ramach Letnich Zajęć Edukacyjnych. Program cyklu jest bardzo zróżnicowany, dzięki czemu uczestnicy zajęć będą mogli spędzić czas aktywnie i twórczo. W ofercie znalazły się między innymi zajęcia z tworzenia ekotoreb, projektowania przypinek, przygotowania lasu w słoiku, ceramiki, mydełek, a także warsztaty kulinarne. Dzieci biorące udział w Letnich Zajęciach Edukacyjnych czekają również zajęcia ruchowe, taneczne, a także gra terenowa po Parku Bednarskiego i spotkanie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji V w Krakowie, podczas którego poznają zasady bezpiecznych wakacji.

Letnie Zajęcia Edukacyjne odbywać się będą od 6 do 29 lipca br., we wtorki i czwartki, w godz. 10.00 – 14.00. Opłata za udział w jednym letnim bloku zajęciowym (1 dzień) wynosi 15 zł. Szczegółowe informacje na temat programu znajdą Państwo [TUTAJ].

Letni Plener Akademii Plastycznej

W wakacje młodzi artyści w wieku od 10 do 16 lat będą mogli wziąć udział w wyjątkowych plenerach plastycznych. Razem z prowadzącą – Sabiną Czerniawską, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych i wieloletnią prowadzącą Akademię Plastyczną Centrum Kultury Podgórza, udadzą się do najpiękniejszych miejsc w okolicy, aby doskonalić umiejętności wykonywania rysunku, grafik oraz obrazu w różnych technikach malarskich. Podczas zajęć uczestnicy stworzą za pomocą akwareli, akrylu, pasteli olejnych, ołówka oraz piórka prace plastyczne inspirowane przyrodą, architekturą, a także życiem miasta.

Plenery Akademii Plastycznej będą się odbywały we wtorki i czwartki lipca w godzinach od 11.00-14.00. Opłata za udział w zajęciach wynosi 15 zł za dzień (materiały nie są wliczone w cenę). Szczegółowe informacje na temat programu znajdą Państwo [TUTAJ].

Szczególne zasady bezpieczeństwa

Ze względu na wytyczne sanitarne związane z pandemią COVID-19  liczba uczestników zajęć w ramach Wakacyjnego Klubu Juniora i Letnich Zajęć Edukacyjnych będzie ograniczona tak, by umożliwić uczestnikom zachowanie wymaganego dystansu społecznego. Wszystkie osoby biorące udział w letnich zajęciach będą zobligowane do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny.

Informacje i zapisy

Od 15 czerwca rozpoczną się zapisy na letnie cykle zajęciowe („Wakacyjny Klub Juniora”, „Letnie Zajęcia Edukacyjne” i „Letni Plener Akademii Plastycznej”). Zgłoszenia są przyjmowane telefonicznie i mailowo (tel.: 12 656 36 70 wew. 30 lub 12-656-18-90, e-mail: edukacja@ckpodgorza.pl). Przed rozpoczęciem zajęć trzeba jednak dopełnić formalności osobiście – wypełniając stosowne oświadczenia.

Szczegółowe informacje na temat programów letnich cykli zajęciowych, zapisów oraz płatności można uzyskać w Punkcie Informacyjnym Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13, parter; tel.: 12 656 36 70 wew. 30), który jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00.

Plakaty

letnie zajęciaWakacyjny Klub Juniora

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.