Krakowskie Noce to wyjątkowy cykl, dzięki któremu mieszkańcy Krakowa i goście mogą brać udział w wyjątkowych wydarzeniach kulturalnych, odwiedzać na co dzień zamknięte miejsca i bezpośrednio obcować ze sztuką. Tegoroczna edycja będzie jeszcze bardziej wyjątkowa. Po ponad roku ograniczonej działalności swoje podwoje otworzą krakowskie teatry, zapraszając widzów na wyjątkowe spektakle na żywo i spotkania z aktorami. 19 czerwca od godzinny 17.00 otwarty będzie również Teatr Praska 52, który przygotował dla wszystkich chętnych darmowe wejściówki na skierowany do rodzin z dziećmi spektakl komediowy „Gino i Suzi. Kucharze”. Natomiast na godzinę 20.00 krakowska publiczność zostanie zaproszona do Klubu Wola Duchacka na monodram kabaretowy „Numery Bardzo Dobre” przygotowany przez zaprzyjaźnionych artystów z Teatru Szczęście i Kabaretu Kuzyni.

Rodzinna zabawa w teatrze

W spektaklu przygotowanym na Noc Teatrów 2021 przez Teatr Praska 52 wystąpią aktorzy z Trupy „Komedianty”, którzy wcielają się w sympatyczną komediową parę szefów kuchni: Gino i Suzi. Radosne i pełne humoru postacie zmierzą się z niemałym wyzwaniem, kiedy ich świecąca kulinarne triumfy restauracja wystawiona zostanie na próbę, za sprawą nietypowego i z pozoru prostego zamówienia. Publiczność przedstawienia, będzie mogła śledzić zabawne zmagania kucharzy, którzy w walce z widmem gastronomicznej kompromitacji dostarczą wielu powodów do śmiechu. Pełne zabawnych gagów, zwrotów akcji i komediowych akcentów przedstawienie w reżyserii Agnieszki Cianciara-Fröhlich skierowane jest zarówno do dorosłych, dzieci, młodzieży jak i seniorów. Premiera spektaklu miała miejsce w październiku 2020 r.

Na co dzień Teatr Praska 52 zaprasza publiczność na przedstawienia w ramach pięciu scen teatralnych, z których każda oferuje widzowi zupełnie odmienne wrażenia teatralne. Najbardziej znanymi scenami są Scena Klasyczna i Krajowa Scena Komedii Dell’Arte, dzięki którym Teatr Praska 52 zasłynął jako miejsce, w którym „króluje komedia”. Na Scenie Gościnnej występują zaprzyjaźnione z teatrem zespoły, a najnowszą i najbardziej poważną odsłoną teatru jest Scena Dramatyczna. Od 2017 roku teatr może poszczycić się również posiadaniem Sceny Familijnej, której oferta skierowana jest do rodziców z dziećmi, młodzieży, a także seniorów. Wśród wystawianych na jej deskach spektakli znalazły się trzy komedie rodzinne: „Perypetie Arlekina”, „Gino i Suzi, czyli kochaj sąsiada swego, jak siebie samego” oraz „Gino i Suzi. Kucharze”. Szczegółowy repertuar Teatru Praska 52 dostępny jest na stronie internetowej: teatrpraska52.pl.

Kabaretowy wieczór w Klubie Wola Duchacka

Późnym wieczorem Noc Teatrów zawita również do Klubu Wola Duchacka za sprawą artystów z Teatru Szczęście i Kabaretu Kuzyni. Prapremierowy monodram kabaretowy „Numery Bardzo Dobre” to wspaniała propozycja dla wszystkich widzów. Pełne zabawnych scenek rozgrywanych w szybkim, cyrkowym tempie przedstawienie opowiada o przygodach zmagającego się z przeciwnościami losu członka trupy cyrkowej. Autorami humorystycznej opowieści są członkowie Kabaretu Kuzyni – Aleksander i Andrzej Talkowscy.

Na terenie Klubu Wola Duchacka organizowane są liczne wydarzenia kulturalne. Odbywają się tu między innymi wyjątkowe koncerty, spektakle kabaretowe i warsztaty artystyczne. W ofercie klubu znajduje się również szeroka zajęć kulturalno-edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Szczególne zasady bezpieczeństwa

Ze względu na wytyczne sanitarne związane z pandemią COVID-19 ilość dostępnych miejsc dla publiczności spektaklu wystawianego w ramach Nocy Teatrów będzie ograniczona tak, by umożliwić zachowanie wymaganego dystansu społecznego. Wszystkie osoby biorące udział w wydarzeniu będą zobligowane do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny.

Na spektakl „Gino i Suzi. Kucharze”, odbywający się w ramach Nocy Teatrów w Teatrze Praska 52, obowiązują darmowe wejściówki. Rezerwacji wejściówek można dokonać mailowo od 15 czerwca pod adresem biuro@teatrpraska52.pl. Ilość dostępnych miejsc na przedstawienie jest ograniczona.  

Rezerwacja wejściówek na spektakl „Numery Bardzo Dobre” przygotowany przez Teatr Szczęście i Kabaret Kuzyni w Klubie Wola Duchacka odbywa się mailowo pod adresem cyrk@op.pl i telefonicznie pod numerem 603 280 248.

Szczegółowy program Nocy Teatrów 2021 jest dostępny na: krakowskienoce.pl

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.