Centrum Kultury Podgórza już po raz kolejny włączyło się w organizację oraz promocję narzędzia partycypacji społecznej jakim jest budżet obywatelski. Dzięki udziałowi w głosowaniu na najlepsze projekty mieszkańcy Krakowa faktyczne decydują na co przeznaczana jest części środków z lokalnego budżetu. W ostatnich latach na terenie Podgórza zrealizowane zostały liczne inicjatywy, dzięki którym możliwe było znaczące poprawienie jakości parków miejskich, infrastruktury sportowej oraz zorganizowanie atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Głosowanie w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego miasta Krakowa odbędzie się w dniach 1-10 października.

Atrakcje dla całej rodziny

Piknik rozpocznie się o godzinie 11.00 specjalnie przygotowanym blokiem animacji dla najmłodszych. Dzieci i ich rodzice będą mogli wspólnie bawić się pod opieką profesjonalnych animatorów. W okolicach godziny 13.00 na scenie zagoszczą aktorzy z Teatru Otwartego TO, którzy zaproszą wszystkie dzieci do wspólnego odkrywania przygód pewnego sympatycznego słonia. W czasie spektaklu najmłodsi będą nie tylko widzami, ale również wezmą udział w spektaklu stając się bohaterami bajki. Po zakończeniu przedstawienia powrócą animatorzy z kolejnymi propozycjami zabaw i konkursów, a o godzinie 17.00 na scenie pojawią się artyści, którzy wykonają dla publiczności covery największych przebojów polskiej piosenki. W czasie pikniku nie zabraknie również szansy na sportowe szaleństwo, dzieci i młodzież będzie mogła skakać i bawić się na licznych dmuchanych konstrukcjach, a także wziąć udział w spacerach i warsztatach realizowanych w ramach projektu kulturalnego „Opowieści krakowskich podwórek”.

Projekty dla Dzielnicy XIII

Podczas pikniku mieszkańcy Podgórza będą mogli porozmawiać z inicjatorami projektów, które mają szanse zostać zrealizowane na terenie Dzielnicy XIII Podgórze, a także wziąć udział w głosowaniu. Każdy głosujący będzie wybierał 3 najlepsze w jego ocenie rozwiązania, które realnie wpłyną na jakość życia na terenie dzielnicy oraz 3 projekty o charakterze ogólnomiejskim. Wśród 65 podgórskich inicjatyw zgłoszonych do realizacji w ramach budżetu znalazły się projekty edukacyjne, inwestycje w nowoczesne rozwiązania technologiczne, pomysły na usprawnienie ruchu, propozycje utworzenia placów zabaw, rozwoju infrastruktury sportowej oraz zwiększenia ilości parków oraz rewitalizacja terenów zielonych na terenie dzielnicy. Również niektóre z propozycji projektów ogólnomiejskich realizowane mają być na terenie Dzielnicy XIII. Znalazły się w śród nich między innymi stworzenie strefy relaksu w Centrum Sportu Parkowa oraz umieszczenie na terenie Podgórza książkomatu.

Weź udział w głosowaniu

Głosowanie na projekty dzielnicowe oraz ogólnomiejskie odbywa się przez internet pod adresem budzet.krakow.pl oraz tradycyjnie – w zorganizowanych na terenie miasta punktach do głosowania. Swój głos można oddać między innymi w Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13). Punkt będzie czynny w piątek (1.10) oraz od poniedziałku do piątku (4.10-8.10) w godzinach 11.00-17.00. Więcej informacji na temat sposobu głosowania oraz proponowanych w ramach budżetu inicjatyw znajduje się na stronie internetowej https://budzet.krakow.pl/ oraz w broszurze "Możesz zmieniać Kraków, czyliABC Budżetu Obywatelskiego".
Tu podaj tekst alternatywny

Plakaty

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.