Nowa filia Centrum Kultury Podgórza – Fort Borek zostanie otwarta w pierwszym kwartale 2022 roku. Zlokalizowana w zabytkowym budynku filia zostanie wyposażona w liczne rozwiązania funkcjonalne oraz ciekawie zaaranżowane i odpowiednio wyposażone sale zajęciowe o łącznej powierzchni ponad 500 m2. Na terenie Fortu Borek realizowane będą zajęcia i wydarzenia dla wszystkich grup wiekowych – od maluchów po seniorów. Powstająca filia jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy szukają nowoczesnej, profesjonalnej i zróżnicowanej oferty kulturalno-edukacyjnej dostępnej w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

Kawiarnia w Forcie Borek

Na terenie kawiarni serwowane będą gorące i zimne napoje oraz dania, wyroby cukiernicze, desery, słodycze oraz gotowe dania cateringowe. Kawiarnia będzie również organizowała wydarzenia kulturalne związane z programem Fortu Borek oraz aktywizujące społeczność lokalną. Pomieszczenia przeznaczone na kawiarnię o łącznej powierzchni 94 m2 zostały przygotowane na parterze fortu. Dla gości przyszłej kawiarni przewidziana została przestrzeń mierząca 86 m2, składająca się z sali konsumpcyjnej mogącej pomieścić około 20 osób oraz pomieszczenia z barem, w którym wydawane będą posiłki. Przyszły najemca we własnym zakresie urządzi wnętrze i wyposaży je w niezbędne sprzęty, zachowując styl aranżacji Fortu Borek. W okresie wiosenno-letnim na terenie przed fortem najemca będzie mieć możliwość prowadzenia ogródka gastronomicznego.

Regulamin konkursu ofert

W regulaminie konkursu określono zasady funkcjonowania przyszłej kawiarni oraz warunki najmu. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie mogą, po wcześniejszym umówieniu, obejrzeć oferowany lokal podczas wizji lokalnej, która odbędzie się 22 października. Oferty należy składać w zamkniętej kopercie z napisem „Oferta na najem powierzchni użytkowej z przeznaczeniem na prowadzenie kawiarni w Forcie Borek” do godziny 15.00 28 października 2021 roku w sekretariacie Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13, 31-510 Kraków). Zgłoszone oferty zostaną ocenione na podstawie kryteriów: przygotowanej koncepcji funkcjonowania kawiarni, doświadczenia najemcy w prowadzeniu tego typu działalności, proponowanej ceny za 1 m2 oraz zniżek dla pracowników i posiadaczy kart lojalnościowych Centrum Kultury Podgórza. Proponowany przez najemcę czas najmu powinien być nie krótszy niż 3 lata i nie dłuższy niż 15 lat. Szczegółowe informacje na temat regulaminu konkursu ofert dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Centrum Kultury Podgórza.

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.