Nowa, dziewiętnasta filia Centrum Kultury Podgórza (CKP) będzie się mieściła w budynku dworca kolejowego Kraków Swoszowice (przy ul. Kolejarzy), który przechodzi właśnie kompleksową  przebudowę w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Planowany termin udostępnienia dworca podróżnym po przebudowie przez inwestora, którym jest PKP S.A., to przełom 2021 i 2022 roku. Następnie, Centrum Kultury Podgórza zajmie się wykończeniem i wyposażaniem pomieszczeń przeznaczonych pod działalność kulturalno-edukacyjną (o łącznej powierzchni ok. 200 m2). Otwarcie nowej filii CKP w Swoszowicach planowane jest na przełom 2021 i 2022 roku. Będą tutaj organizowane wydarzenia kulturalne – od kameralnych koncertów, przez spotkania/wykłady i spektakle teatralne dla dzieci i dorosłych, po wystawy prezentujące twórczość lokalnych artystów. W ofercie nowej filii znajdą się również różnorodne zajęcia i warsztaty dla najmłodszych z opiekunami, starszych dzieci i młodzieży oraz dorosłych i seniorów. Będą to m.in. zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, muzyczne, taneczne, edukacyjne oraz rekreacyjne.

Nasza kolejna filia powstaje z myślą o mieszkańcach i dla nich. Bardzo nam zależy, aby stała się miejscem integracji lokalnej społeczności, przestrzenią do rozwijania pasji i zainteresowań oraz wymiany doświadczeń. Chcemy, by każdy czuł się tutaj „u siebie”. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich krakowian, a w szczególności mieszkańców Dzielnicy X do udziału w konkursie na jej nazwę. Na autora zwycięskiej propozycji czekają atrakcyjne nagrody – mówi Anna Grabowska, Dyrektor Centrum Kultury Podgórza.

Wizualizacja nowej filii Centrum Kultury Podgórza przy ul. Kolejarzy (materiały PKP S.A)

Wypełnij formularz online lub wyślij e-mail z propozycją

W konkursie może wziąć udział osoba pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, dla której Kraków jest centrum życiowym (krakowski adres zameldowania nie jest warunkiem koniecznym). Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy propozycje nazwy dla nowej filii Centrum Kultury Podgórza, wypełniając formularz online dostępny na stronie internetowej Centrum [TUTAJ] lub wysyłając maila z wymaganymi oświadczeniami (regulamin konkursu [TUTAJ], klauzula RODO [TUTAJ], oświadczenia uczestnika konkursu [TUTAJ]) na adres: MARKETING@CKPODGORZA.PL.

Proponowana nazwa powinna być atrakcyjna i krótka oraz spełniać następujące kryteria:
- być dwuczłonowa, a jej pierwszym członem musi być słowo „Klub”;
- nawiązywać do działalności instytucji lub miejsca, w którym się znajduje;
- nie może naruszać ochrony prawnej (patentowej) istniejących nazw, ani innych praw osób trzecich;
- nie może zawierać wulgaryzmów i innych słów uznanych za obraźliwe, ani naruszać zasad współżycia społecznego.

W przypadku wpłynięcia takiej samej propozycji nazwy od więcej niż jednej osoby, będzie decydować kolejność zgłoszeń. Termin ich nadsyłania upływa 22 lipca 2021 r.

Wizualizacja nowej filii Centrum Kultury Podgórza przy ul. Kolejarzy (materiały PKP S.A)

Oddaj swój głos w internetowej ankiecie

Do drugiego etapu przejdzie maksymalnie 6 najlepszych propozycji, które spośród wszystkich zgłoszeń wyłoni Komisja Konkursowa. Zostaną one poddane pod głosowanie, w formie ankiety online, dostępnej na stronie internetowej Centrum Kultury Podgórza. Każdy uczestnik konkursu będzie mógł oddać swój głos na 1 propozycję. Internetowe głosowanie potrwa od 29 lipca do 15 września 2021 r. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 1 października 2021 r. Zwycięzcą konkursu zostanie autor propozycji nazwy, która otrzyma największą liczbę głosów w otwartej ankiecie. W jego ręce trafią atrakcyjne nagrody: voucher na udział w wybranym rocznym kursie zajęciowym organizowanym w dowolnej filii Centrum Kultury Podgórza (o wartości ok. 2000 zł) oraz wybrana karta lojalnościowa Centrum (Podgórze w Kulturze, Karta Seniora CKP, Karta Juniora lub Karta Klubu Rodziców). Szczegółowe informacje na temat programów lojalnościowych Centrum Kultury Podgórza można znaleźć [TUTAJ].

Zwycięzca będzie również zobowiązany do zawarcia pisemnej umowy z Centrum Kultury Podgórza, na mocy której przekaże Centrum pełnie praw do wyłonionej w konkursie nazwy dla nowej filii, której jest autorem. Odmowa podpisania umowy będzie równoznaczna z wycofaniem się z konkursu. W szczególnych przypadkach Organizator zastrzega sobie również prawo do nierozstrzygnięcia konkursu.

Pełny regulamin konkursu na nazwę nowej filii Centrum Kultury Podgórza jest dostępny [TUTAJ].

Plakaty

plakatetap Ietap II

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.