Sobotni piknik „Odkrywamy zielone zakątki Starego Podgórza” (zaplanowany na 28 maja) potrwa od godz. 11.00 do 13.00. Wszystkie plenerowe aktywności będą organizowane na plantach im. Floriana Nowackiego – na zielonym terenie naprzeciwko siedziby głównej Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13). Z myślą o najmłodszych powstanie bOblesowy plac zabaw – z wykorzystaniem dużych, miękkich meblo-klocków, stymulujących rozwój sensoryczny (tzw. bOblesów), które można dowolnie łączyć i przestawiać. Będą również zabawy piaskiem kinetycznym, kreatywne warsztaty dla całych rodzin, warsztaty plastyczne i artystyczne oraz konkursy i zabawy. W programie pikniku nalazła się również gra terenowa „Zielona moc Podgórza”.
Pełen wachlarz atrakcji będzie czekał również na wszystkich, którzy 29 maja (niedziela), w godz. 11.00–18.00 odwiedzą stoisko Centrum Kultury Podgórza w parku im. Henryka Jordana, organizowane w ramach finału X. Święta Rodziny Krakowskiej. Podczas rodzinnych warsztatów rękodzieła będzie można wykonać wspólnie ozdobne breloczki i łapacze snów z włóczki, a jeśli komuś marzy się wielkoformatowy, modułowy portret rodzinny koniecznie powinien wziąć udział w naszych warsztatach plastycznych i wykonać takie dzieło, świetnie się przy tym bawiąc. Najmłodszych (dzieci w wieku 0-3 lat) z opiekunami zapraszamy również na zajęcia ogólnorozwojowe pod hasłem „Ruchy Maluchy”.
Święto Rodziny Krakowskiej to ważne wydarzenie integracyjne organizowane w ramach miejskiego programu „Kraków stawia na Rodzinę”. Co roku angażują się w nie miejskie i prywatne podmioty oraz instytucje, przygotowując szereg atrakcji kulturalnych, rekreacyjno-sportowych, rozrywkowych oraz edukacyjnych dla dzieci, rodziców, babć i dziadków. Tegoroczna, dziesiąta edycja wydarzenia organizowana jest pod hasłem „Rodzina to drużyna” i będzie miała trzydniową formułę. W czasie pierwszych dwóch dni (27–28 maja/piątek–sobota) aktywności w ramach Święta Rodziny Krakowskiej będą organizowane równolegle w różnych punktach miasta. Natomiast wielki finał odbędzie się 29 maja (niedziela), w godz. 11.00–19.00 w Parku im. Henryka Jordana i na sąsiadującym z nim parkingu TS Wisła (od strony al. 3 Maja) oraz na terenie Błoń krakowskich.
Szczegółowy program tegorocznej edycji Święta Rodziny Krakowskiej będzie dostępny na stronie www.kkr.krakow.pl wraz z informacjami na temat organizatorów poszczególnych aktywności oraz warunkami udziału (uczestnictwo w niektórych będzie wymagało wcześniejszej rejestracji).

Aktywności Centrum Kultury Podgórza w ramach Święta Rodziny Krakowskiej 2022

PROGRAM

28.05/sobota, godz. 11.00–13.00

Piknik „Odkrywamy zielone zakątki Starego Podgórza”
Miejsce:  teren zielony naprzeciwko CKP (ul. Sokolska 13)
W programie: strefa bOblesów dla najmłodszych, zabawy piaskiem kinetycznym, kreatywne warsztaty ruchowe dla rodzin z dziećmi, spektakl teatralny, warsztaty plastyczne „Zielono mi”, gra terenowa dla rodzin „Zielona moc Podgórza”, warsztaty artystyczne, konkursy i zabawy.
Wstęp wolny

29.05/niedziela, godz. 11.00–18.00

Stoisko Centrum Kultury Podgórza

Miejsce: park im. Henryka Jordana

godz. 11.00–15.00 | Animacje - Malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, modelowanie baloników
godz. 11.00–16.00 | Rodzinne warsztaty rękodzieła - Podczas warsztatów dzieci i rodzice stworzą ozdobne breloczki i łapacze snów z włóczki
godz. 11.00–13.25 | „Kolorowy zawrót głowy” – warsztaty ogólnorozwojowe - Warsztaty dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat z opiekunami. W czasie warsztatów wykorzystywane są różnego rodzaju zabawy ruchowe i ćwiczenia, które usprawniają motorykę dużą i małą, rozwijają kreatywność dzieci i stanowią wspaniałą zabawę.
godz. 11.00–15.00 | „Ruchy Maluchy” – warsztaty ruchowo-muzyczne - Warsztaty łączą w sobie zabawy taneczne, ruchowe i zręcznościowe. To doskonała propozycja dla dzieci wraz z rodzicami.
godz. 14.00–18.00 | „Portret rodzinny” – warsztaty plastyczne - Uczestnicy warsztatów stworzą wspólnie modułowy obraz wielkoformatowy z podobiznami członków rodziny.
godz. 14.00–14.45 | Rodzinne warsztaty zumby - Taneczne atrakcje dla całych rodzin
ok. godz. 15.00 | Pokazy dziecięcych grup tanecznych - Wystąpią grupy baletowe, cheerleaderki oraz grupy wykonujące taniec nowoczesny.

Wstęp wolny

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.