„Centrum Kultury Podgórza od lat prowadzi aktywne działania w ramach współpracy międzynarodowej i wspólnie z partnerami z całej Europy realizuje różnorodne wydarzenia  kulturalno-edukacyjne. Dlatego z radością podjęliśmy się wyzwania, jakim jest przygotowanie wraz z Konsulem Honorowym Chorwacji tego chorwacko-polskiego widowiska. Mamy nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu mieszkańcy Krakowa, będą mogli lepiej poznać kulturę i tradycję Chorwacji”

– zaprasza Anna Grabowska, Dyrektor Centrum Kultury Podgórza.

Gwiazda wieczoru - zespół LADO powstał w 1949 roku w Zagrzebiu, a głównym celem jego działalności jest artystyczna interpretacja i prezentacja publiczności najpiękniejszych przykładów bogatej tradycji chorwackiej muzyki i tańca. Podczas koncertu 29 czerwca wykonywane będą utwory ukazujące różnorodność regionalnych tradycji muzycznych Chorwacji. W muzyce, choreografii i strojach ludowych widzowie będą mogli odnaleźć wpływy śródziemnomorskie, bałkańskie oraz alpejskie. Całości widowiska dopełnią autentyczne stuletnie chorwackie stroje narodowe. W programie koncertu znajdą się również współczesne dzieła muzyczne i choreograficzne oparte na tradycyjnych motywach i elementach. Dodatkową atrakcją przewidzianą dla uczestników wieczoru będzie występ artystów z Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk będącego niezaprzeczalnie ambasadorem polskiej kultury. Jeden z najbardziej uznanych polskich zespołów pieśni i tańca zaprezentuje publiczności najwybitniejsze utwory i układy taneczne polskiego folkloru. Oba zespoły łączy wspólna misja krzewienia kultury regionalnej, a także kilkuletnia współpraca w ramach zrealizowanego przez Zespół Pieśni i Tańca Śląsk projektu edukacyjno-artystycznego "Helokanie południa".

Chorwacja w Krakowie

Odbywający się 29 czerwca koncert jest jednym z licznych przygotowywanych przez Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie wydarzeń kulturalnych. 27 czerwca krakowianie zostaną zaproszeni na Uroczyste Otwarcie Małej Chorwacji, wyjątkowej przestrzeni w parku Bagry Wielkie. W ramach otwarcia odbędzie się Piknik Chorwacki, na którym najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych, a starsi zostaną zaproszeni do aktywności prezentujących kulturę, kuchnie i tradycje Chorwacji. Tego dnia otwarta zostanie również Aleja Gwiazd Chorwackich, a wieczorem w kinie letnim odbędzie się prezentacja wybitnych dzieł chorwackiej kinematografii.

Szczególne zasady bezpieczeństwa

Ze względu na wytyczne sanitarne związane z pandemią COVID-19 ilość dostępnych miejsc dla publiczności będzie ograniczona tak, by umożliwić zachowanie wymaganego dystansu społecznego. Wszystkie osoby biorące udział w wydarzeniu będą zobligowane do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny.

Bilety na Koncert Zespołu Tańca Ludowego LADO  – w cenie: 60 zł, 80 zł − są do nabycia w Punkcie Informacyjnym Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) w godzinach otwarcia (poniedziałek – piątek, godz. 10.00-19.00), we wszystkich filiach Centrum Kultury Podgórza, w Punktach Informacji Turystycznej InfoKraków, za pośrednictwem serwisu sprzedaży biletów on-line biletyna.pl oraz w dniu koncertu.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie wydarzenia.

Plakaty

lado

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.