Stworzenie przestrzeni dla najmłodszych odbiorców naszej oferty było od dawna jednym z naszych priorytetów. Z radością oddajemy dzieciom i ich rodzicom salę, która nie tylko będzie zachęcać do zabawy, ale również będzie przestrzenią do rozwoju pierwszych pasji. Mam nadzieję, że Pracownia Mistrza Twardowskiego będzie na co dzień tętnić życiem i stanie się ulubionym miejscem najmłodszych – mówi Anna Grabowska, Dyrektor Centrum Kultury Podgórza.

W dniu otwarcia prezentowane zostaną aktywności przeznaczone dla najmłodszych i troszkę starszych dzieci. Od godziny 9.00 do 15.00 rodzice z dziećmi do 3 lat, będą mogli wziąć udział w stałych zajęciach Klubu Rodzica, jak i również poznać propozycje nowości. Wśród warsztatów znalazły się zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci do trzeciego roku życia prowadzone w oparciu o teorię E.E. Gordona, warsztaty chustonoszenia, zajęcia sensoryczno-rozwojowe „Bystry Bobas” i lekcje języka angielskiego od kołyski „Musical Babies”. Równolegle odbywać będą się indywidualne konsultacje logopedyczne oraz spotkania ze specjalistami z FamilyLab „Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem” i „Dorosły jak latarnia morska”, podczas których rodzice będą mogli doskonalić swoje umiejętności wychowawcze i wymieniać się doświadczeniami. Część dla najmłodszych zakończona będzie warsztatami podróżniczymi i zajęciami z sensoplastyki. Od godziny 16.00 do Pracowni Mistrza Twardowskiego zaproszeni zostaną członkowie Klubu Juniora (w wieku od 4 do 10 lat), na których czekać będą zajęcia z druku 3D i warsztaty robienia lizaków. Uroczystość zwieńczą animacje samego Mistrza Twardowskiego. Szczegółowy program uroczystego otwarcia znajduje się na stronie internetowej ckpodgorza.pl w zakładce wydarzenia.

Pracownia pełna zabawy

Mierząca niemal 60 m2 nowa pracownia znanego krakowskiego czarodzieja usytułowana została nad głównym wejściem do Centrum Kultury Podgórza, a z jej licznych okien roztacza się wyjątkowy widok na Most Piłsudskiego. Przygotowana dla najmłodszych sala zaprasza dzieci do zabawy przyjaznymi kolorami, miękką podłogą, kolorowym domkiem, wygodnymi pufami i licznymi zabawkami. Przestrzeń wyposażona została w innowacyjną, interaktywną podłogę do gier zręcznościowych, podręczną biblioteczkę pełną najpopularniejszych bajek, strefę do przeprowadzania zajęć i warsztatów plastycznych, a także tablice manipulacyjne zwiększające zdolności manualne najmłodszych. Wystrój sali inspirowany był podróżami Mistrza Twardowskiego, jego podobizny odnajdziemy na wyjątkowych plakatach prezentujących związki tajemniczego maga z Krakowem i Podgórzem. Dla wszystkich dzieci chcących wyruszyć śladem czarodzieja w podróż, przygotowane zostały wyjątkowe zabawki nawiązujące do tej kosmicznej przygody. Z takiej pracowni sam Mistrz Twardowski byłby dumny!

Oferta dla najmłodszych

W Pracowni Mistrza Twardowskiego odbywać się będą spotkania Klubu Rodziców (0-3) oraz zajęcia dedykowane dla Klubu Juniora (4-10). Dla starszych dzieci będą się odbywały m.in. kreatywne warsztaty rodzinne, warsztaty stolarskie, slime, tkackie, warsztaty tworzenia stroików okazjonalnych, tworzenia łapaczy snów, a także inne aktywności poszerzające wiedzę, rozwijające umiejętności dzieci oraz pobudzające ich wyobraźnię. Dzieci będą mogły w przyjaznych warunkach poznawać nowe kraje i języki, odwiedzać krainę muzyki, a także razem z rodzicem uczestniczyć w zajęciach ruchowych. Rodzie zaproszeni zostaną na spotkania ze specjalistami oraz konsultacje i warsztaty. W miesiące letnie pracownia będzie gościć także dzieci korzystające z wakacyjnej oferty Centrum Kultury Podgórza.

Zgłoszenia

Na otwarcie Pracowni Mistrza Twardowskiego zapraszamy dzieci należące do Klubu Rodziców i Klubu Juniora oraz ich rodziców. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią ilość miejsc na aktywności odbywające się w ramach wydarzenia jest ograniczona. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu i rezerwacji miejsc mailowo edukacja@ckpodgorza.pl, bądź telefonicznie pod numerem 504067329. Udział w zajęciach odbywających się w ramach uroczystego otwarcia Pracowni Mistrza Twardowskiego jest dla członków Klubu Rodzica i Klubu Juniora bezpłatny. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu zachęcamy do dołączenia do naszych klubów, informacje na temat możliwości dołączenia znajdują się na stronie internetowej ckpodgorza.pl w zakładce o nas.

pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza
pracownia twardowskiego centrum kultury podgórza

Pracownia Mistrza Twardowskiego - Centrum Kultury Podgórza

1 /

Patron medialny

Plakaty

plakat

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.