Wspólne kolędowanie to jeden z najpiękniejszych świątecznych polskich zwyczajów. Nawiązując do tej tradycji Centrum Kultury Podgórza organizuje rokrocznie koncert kolęd, w czasie którego dla mieszkańców Podgórza, krakowian, naszych sympatyków, a także osób odwiedzających nasze miasto występują gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, wysłuchania wybitnych interpretacji kolęd oraz wspólnego uczczenia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 
– zachęca Anna Grabowska, Dyrektor Centrum Kultury Podgórza.
Gwiazda wieczoru – Halina Frąckowiak, to uznana na całym świecie polska piosenkarka, wielokrotnie nagradzana na festiwalach piosenki. Ogólnopolską popularność zyskała dzięki przebojom „Ktoś”, „Czekam tu”, „Bądź gotowy dziś do drogi” i „Papierowy Księżyc”. Występowała między innymi z zespołami Czerwono-Czarni, Grupa ABC, Tarpany czy Drumlersi. Od 1972 roku rozwija karierę solową, a jej koncerty można podziwiać w całej Polsce, w wielu miejscach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Wieczór swoim występem uświetni także Magdalena Durecka, laureatka drugiej nagrody na XXX Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Ceniona piosenkarka i autorka tekstów. W ramach swojej kariery współpracowała z największymi gwiazdami piosenki, takimi jak Krzysztof Krawczyk, Bohdan Smoleń i Mieczysław Czechowicz. Obecnie artystka rozwija karierę solową, swoją twórczością nawiązując do przebojów z lat 60, 70 i 80-tych.

Świąteczna atmosfera i najpopularniejsze kolędy

W bożonarodzeniowy nastrój uczestników wydarzenia wprowadzą wokalistki śpiewając najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy, a także świąteczne przeboje. W programie nie zabraknie tradycyjnych kompozycji świątecznych wywodzących się z kultury ludowej, a także dzieł wielu wybitnych kompozytorów oraz znanych współczesnych utworów. Oprócz polskich kolęd artystki wykonają również najpopularniejsze pieśni i piosenki bożonarodzeniowe pochodzące z Niemiec, Austrii, Anglii i innych krajów europejskich. Zgodnie ze świątecznym obyczajem podczas wydarzenia nie zabraknie także składania życzeń, symbolicznego połamania się opłatkiem.

Szczególne zasady bezpieczeństwa

Ze względu na wytyczne sanitarne związane z pandemią COVID-19 ilość dostępnych miejsc dla publiczności będzie ograniczona tak, by umożliwić zachowanie wymaganego dystansu społecznego. Wszystkie osoby biorące udział w wydarzeniu będą zobligowane do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny.

Bilety na Koncert kolęd, w cenie: 40 zł – normalny i 30 zł – zniżkowy dla posiadaczy Karty Podgórze w Kulturze, Karty Juniora, Karty Klubu Rodziców lub Karty Seniora CKP, są do nabycia w Punkcie Informacyjnym Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) w godzinach otwarcia (poniedziałek – piątek, godz. 9.00-20.00), we wszystkich filiach Centrum Kultury Podgórza, za pośrednictwem serwisu sprzedaży biletów on-line BILETYNA.PL oraz w dniu wydarzenia.

Plakaty

plakat

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.