W 2023 r. Kraków świętuje 45-lecie wpisania na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i  Przyrodniczego UNSECO (w 1978 r. znalazło się tam jako pierwsze z europejskich ośrodków miejskich, obok Quito – stolicy Ekwadoru). Ta wyjątkowa rocznica stała się punktem wyjścia do niezwykle inspirującej rozmowy na temat oprawy wizualnej wielkich imprez odbywających się w naszych mieście i zmian, jakie nastąpiły w tym zakresie w ostatnich latach. Wszystko to w ramach nowego projektu Centrum Kultury Podgórza, czyli podcastu #PodgórzewKulturze.
Gościem piątego odcinka jest p.  Robert Piaskowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury. Słuchając go dowiecie się czym jest i jak działa Zintegrowane Centrum Zarządzania Dziedzictwem Krakowa. Odkryjecie dlaczego Kraków stawia na decentralizację w lokalizowaniu dużych imprez i wyprowadza je poza Rynek Główny, aktywizując inne obszary i dając impuls do ich rozwoju. Poznacie też kulisy brandingowych negocjacji z  organizatorami wielkich eventów i przekonacie się dlaczego widok krzykliwych dmuchanych balonów na tle Sukiennic przechodzi już do lamusa, ustępując dewizie „no logo”. Będzie też kilka słów o  „zasadzie jednego okienka” dla organizatorów eventów. Zdradzimy również, co kryje w sobie brzmiąca tajemniczo „księga standardów oprawy wizualnej”.
Podcasty z cyklu #PodgórzewKulturze ukazują się od marca 2023 r. Centrum Kultury Podgórza, w tej nowoczesnej formule, opowiada o tym, co najciekawsze w życiu kulturalnym prawobrzeżnej części Krakowa i całego miasta. W kolejnych odcinkach – z udziałem zaproszonych gości – prezentowane są również informacje i ciekawostki dotyczące najważniejszych wydarzeń i przedsięwzięć realizowanych przez CKP. Nie brakuje też nawiązań do barwnej i bogatej historii Podgórza.
Wszystkie odcinki można znaleźć na stronie internetowej Centrum Kultury Podgórza ckpodgorza.pl oraz w serwisie YOUTUBE i  na platformie SPOTIFY

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.