Wśród najpotrzebniejszych rzeczy znajdują się koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe. A także  środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry. Na liście znalazły się również zestawy medyczne oraz środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe, zapałki, baterie, zapalniczki i zestawy wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki.

Przekazywać można również wodę, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne.

Lwów potrzebuje także generatorów prądotwórczych o dużej mocy. 

Osoby chcące wspomóc zbiórkę mogą przynosić wymienione powyżej przedmioty do Punktu Informacyjnego w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-20.00 oraz w sobotę (26.02) i niedzielę (27.02) w godzinach 10.00-14.00.
Więcej informacji o zbiórce na stronie krakow.pl

AKTUALIZACJA 1
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę. Zgodnie z komunikatem UMK zbiórka darów dla Lwowa została czasowo wstrzymana. Centrum Kultury Podgórza będzie informować na bieżąco o wznowieniu możliwości przynoszenia darów do punktu informacyjnego.

AKTUALIZACJA 2
Od 2 marca (środa) wznawiamy zbiórkę darów dla Ukrainy w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13). UWAGA! Nie zbieramy już odzieży oraz produktów o krótkim terminie przydatności. 

AKTUALIZACJA 3
Od 7 marca (poniedziałek) w siedzibie głównej Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) zbierane są przede wszystkim żywność, nowa bielizna, środki higieny osobistej, chemia domowa i podstawowe leki.

Plakaty

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.